GuruHealthInfo.com

Jak snížit teplotu - 10 způsobů,

Účinně snížit teplotu. lékaře poradenství. Pouze osvědčené postupy rychle odstranit horečku. Čím lépe odvádět teplo.

Jak je snížit teplotu

Existuje několik způsobů, jak snížit teplo. Za použití těchto metod, budete moci snížit teplotu dítěte a dospělého. Zvážit zde.

Obecné metody pro snížení teploty dítěte a dospělého

Obecné metody pro snížení teploty dítěte a dospělého

  • poskytnout pohodě

1

Mnozí rodiče starat o tom, jak se zbavit vysoké teploty u dítěte. Teplý jako dítě a dospělý se teplo pomocí přikrývek, teplé oblečení, ohřívač instalován v místnosti - bezpečné.

Tato opatření mají každý šanci způsobit teplotní šok, pokud hladina stoupne na nebezpečnou hodnotu.

Dát pacientovi snadno ke zbytečnému tepla uniká volně a udržovat teplotu v místnosti 20-21 stupňů C (při požadavků mohou používat klimatizační nebo ventilátor, bez směrování proudění vzduchu, aby nemocný).

  • Pít více vody

    2
  • Zvýšení teploty může způsobit, že lidské tělo k dehydrataci. Jen proto, že je velmi důležité udržovat normální rovnováhu vody v těle pomocí spotřebu co nejvíce vody. Upustit od použití kapalin s vysokým obsahem cukru.

    S výhodou při horečce pití čisté vody nebo minerální vody. Nedávné nápoje vám pomůže při výměně elektrolytů v těle. Tato metoda popisuje, jak snížit horečku u dospělých.

  • chladná koupel

    3
  • Jestliže osoba má horečku 40 ° C a vyšší, a když vidíte, že ho trápí, ponořte jej do pasu ve vaně s trochou teplé vody. Její teplota je nutné nejprve být příjemné na těle. Chladná voda může způsobit v takových případech, horečku, která zvyšuje teplotu těla.

    Koupání, masírujte pokožku svého žínkou ke zlepšení prokrvení a růst přenosu tepla. Pokračovat v řízení do té doby, jak dlouho budete nudit. Obecně platí, že ke snížení tělesné teploty o 1 ° C, na dobu nejméně 20 minut. Po koupeli pat pokožku a zanechává trochu vlhkosti, aby mohli pokračovat v procesu chlazení.

    Jednou za hodinu znovu objeví teplo, proveďte postup znovu.

  • ocet rubdown

    4
  • Smíchejte v míse ocet část 1 a 5 podíl teplé vody. Dále namočte houbu a otřete její dítě je kůže nebo dospělý: nejprve záda a břicho, pak paží, nohou, palmy a komíny. Tento postup se opakuje každé 2-3 hodiny.

  • zabalování

    5
  • K dosažení požadovaného výsledku je třeba vzít bavlněný hadřík a namočte ji do vody nebo vodného roztoku infuzí nebo řebříčku.

    Tradičně se vaří 1 -2 lžíce řebříček následnou receptu: Pak řebříček nalít a naplnit ji vodou při pokojové teplotě v porcelánové, skleněné nebo smaltované hrnce, pak tato mísa umístí do vroucí vodní lázně a zahřívá na častého míchání poté 15 minut. cool a napětí přes hadříkem nebo gázou.

  • klystýr

    6
  • Skleněná tavenina studené vody po dobu 2 hodin. Soli. To může být přidány do stejných 10-15 kapek řepné šťávy.
    Pak budete muset vytočit připravený roztok v klystýru. dostatečně Tiny 50 ml vody.

  • komprimovat

    7
  • Namočte žínku v odvaru máty, jak potom stisknout: musí být mokrovatymi, ale ne mokrý. Dát vařené obklady na čelo, chrámy, zápěstí, tříselných záhybů.

    Tyto obaly mají být nahrazeny každých 10 min .. Tento způsob je velmi vhodný pro snížení teploty v domácnosti.

  • hypertonický roztok

    8
  • Ve skutečnosti, při vysoké teplotě, musí být podávány přímo hypertonických roztoků. Dávka by měla být vypočtena následujícím způsobem: jeden nebo dva čajové lžičky soli, připravené v 1 šálek (200 ml) vlažnou vodou (studené vody může způsobit, že dítě křeče a bolesti).

    Řešení profilaktiruet absorpci vody připravené přes střevní stěnu, a přispívá jeho vylučování výkaly.

    Kojenci do 6 měsíců se podává 30-50 ml tohoto roztoku, pro děti od 6 měsíců do 1-1,5 let se podává 70-100 ml pro děti 2-3 let -200 ml pro děti předškolního věku - 300-400ml.

    Děti 12-14 let podávat 700-800 ml vody na 1 litr vody, 1 až 2 polévkové lžíce soli
    bez vrcholu.

  • Klystýr s odvar z heřmánku

    9
  • Je-li dítě nebo dospělý pacient střeva (kolitida), je to mnohem lepší udělat čistící klystýr, aby byla ve stejné době a uzdravení.

    Heřmánek muset vařit tak tři nebo čtyři lžíce heřmánku by měla být umístěna v smaltované mísy, zalijeme jeden šálek horké převařené vody, přikryjeme pokličkou a tepla ve vroucí vodní lázni po dobu patnácti minut.

    Potom se nechá ochladit na teplotu místnosti po dobu 45 min., Filtrovaný, zbývající suroviny se vypustí, a množství vytvořeného infuzi vody vaří se upraví na 200 ml objemu. Heřmánek být smíchán s slunečnicového oleje, pro děti - polovinu, starší děti na 700-800 ml roztoku bylo přidáno 2 lžíce slunečnicového oleje. Veřejné vyšší dávky je uvedeno. Toto řešení má protizánětlivý účinek.

  • Jaké léky snížit teplotu

    10
  • V tento den nejbezpečnější prostředek ke snížení tepelné považován paracetamol a ibuprofen. Paracetamol vyžadují 15 mg / kg ibuprofenu 10 mg / kg. V současné době existuje mnoho forem paracetamolu a ibuprofenu.

    Těhotné ženy a děti mladších 15 let účinně snížit teplotu potřebnou upřednostňovat paracetamolu. Tento přípravek má poměrně výrazný analgetický a antipyretický účinek.

    Pomalu a na dostatečně dlouhou dobu, redukuje tepelné zatížení. Je třeba vzít 1 tabletu každých 6 hodin.

    -Li paracetamol není účinný u dětí by měly být používány ibuprofen. Ibuprofen se začne jednat dostatečně rychle a na dlouhou dobu redukuje tepelné zatížení. Kromě toho má analgetický a protizánětlivý účinek. Užívání ibuprofenu, by neměla být větší než 3-4 krát za den: Dospělí - 1 - 2 tablety, děti - ve věku dávkování.

    Pokud to nefunguje, je jiný osvědčený nástroj, jako je injekční a difenhydramin Dipyronu s papaverin v dávce 1 ampule pro dospělé a děti od 14 let. Pro mladší děti, dávka je 0,1 ml za rok života. Například, pro dítě 5 let, je tak dávka: 5 * 0,1 = 0,5 ml.

    Pokud tyto metody nepomohou neprodleně zavolat sanitku. Protože teplo může způsobit záchvaty, a to v pořadí, vazospasmem a zástava dechu.

    Zvýšení tělesné teploty (horečka) - fyziologická reakce těla, které je ochranný a adaptivní charakter.

    Teplo nutné snížit ne vždy. Vzhledem k tomu, přijímání antipyretické agenty neléčí nemoc, nikoli zkrátí jej, ale pouze odstraňuje svůj přenosný pevný značku a usnadňuje zdraví.

    Zde údaje teploty, ve které musíte brát antipyretika:

    Pro dospělé - 38,5 a vyšší.

    Pro děti, těhotné ženy, osoby s chronickým onemocněním - 38

    Čím nižší je teplota u dospělých

    Čím nižší je teplota u dospělých

    Nejúčinnější způsob, jak odstranit teplo z dospělého, budu popisovat níže.

    Jak je snížit teplotu s léky

    Paradoxní, jak to zní - dospělí také trpí. A ve většině případů trpí delší a těžší než děti. Ne každý ví, co má dělat v takovém případě. Pojďme jednat společně.

    V první řadě musíte vědět, jaké jsou pilulky a jak je třeba dělat.

    Tablety na snížení tělesné teploty

    V rámci boje proti horečce u dospělých používají paracetamol (acetaminophen), ibuprofen nebo aspirin (kyselina acetylsalicylová).

    Paracetamol tablety 500 mg, 20 ks.

    Jak užívat paracetamol

    Paracetamol se prodává v následující dávkování: 10 mg, 200 mg, 500 mg, 325 mg.

    Dospělí by měli užívat tablety o síle 500 nebo 325 mg. 1 tableta 4 krát denně, raději pít při vysoké teplotě paracetamolem 325 mg. Protože mám rád svou formu uvolňování - tobolky, které nedráždí žaludek, v důsledku úniku.

    Kontraindikace.

    • jater a onemocnění ledvin,
    • výstřednost,
    • pomocí rektální čípky kontraindikace jsou zánětlivá onemocnění sliznice konečníku.

    Nežádoucí účinky.

    • nevolnost,
    • bolest v epigastriu,
    • podrážděnost nebo ospalost naopak.,
    • kožní vyrážky,
    • svědění,
    • angioedém,
    • ledvinová kolika.

    Další známý antipyretické léčivo je ibuprofen. Dále antipyretické akce, to má silný analgetický účinek.

    Tablety ibuprofenu 200 mg, 50 ks.

    Jak užívat ibuprofen.

    Ibuprofen se prodává v dávce 200 mg. Mělo by to trvat 1 tableta 4x denně. Ale pokud je to nutné, je počet tablet může být zvýšena na 6 krát za den. Ale nic víc.

    kontraindikace

    • vyjádřeno lidských jater a ledvin,
    • intolerance s drogami,
    • žaludeční vřed a duodenálních vředů,
    • porušování krve,
    • požívání alkoholu.

    Nežádoucí účinky.

    Pokud se budete řídit dávkování se objevují vedlejší účinky. Na časté nežádoucí účinky patří:

    • nevolnost,
    • anorexie,
    • plynatost,
    • zácpa,
    • pálení žáhy
    • průjem,
    • závratě,
    • bolest hlavy,
    • vzrušení
    • nespavost,
    • alergické reakce, jako je kožní vyrážka,
    • zhoršené vidění.

    Tablety kyselina acetylsalicylová 500 mg, 10 ks.

    Jak vzít aspirin

    Jako antipyretický aspirin, 1 tabletu 3x denně. Vždy po jídle.

    Nežádoucí účinky.

    Nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

    • nechutenství,
    • bolesti v žaludku.
    • tinnitus a ztrátu sluchu,
    • kožní alergické reakce a jiné

    Kontraindikace:

    • žaludeční vřed a duodenálních vředů,
    • zvýšená tendence ke krvácení;
    • dysfunkce ledvin a jater;
    • současná léčba antikoagulanty;
    • astma.

    Studie ukázaly, že aspirin není tak již i bezpečné. Vzhledem k tomu, děti mladší 12 let může dojít k r. N. Reyeův syndrom.

    Ale ne každý ví, že kromě antipyretikum působení kyseliny acetylsalicylové a má další důležité vlastnosti. Tak, to mi pomáhá zbavit kožních problémů. Nebo spíš bojuje s pupínky! Jedná se o nejlevnější způsob, jak v boji za čistou pokožku. Tady je moje oblíbená retseptik

    Aspirin maska ​​pro mastnou pleť:

    Budeme potřebovat 6 tablet aspirinu. Odpudivý je, přidejte 1 lžíci vody. Roztok se promíchá a výsledná suspenze se aplikuje na vlhkou kůži.

    Udržování 5-10 minut a promyjí vlažnou vodou. Může být použita částečně na problémové oblasti

    Prášky pro snížení tělesné teploty

    Dnes zharoponizhayusche prášek (čaje) jsou velmi populární a rozšířený. Zkušenosti ukazují, že při příjmu prášek, také profilaktiruem dehydratace, který vyvíjí vždy v přítomnosti tepla.

    Video: 7 způsobů, jak snížit teplotu dítěte. plná verze

    Pojďme se podívat na většinu běžných prášků pro snížení teploty.

    Coldrex Hawtrey s citronem a medem ochucené sáčky 5 g, 5 ks.

    struktura

    5 g prášku obsahuje paracetamol 750 mg, fenylefrin-hydrochloridu a 10 mg kyseliny askorbové se 60 mg

    svědectví

    Symptomatická léčba SARS a chřipky doprovázena: horečka, bolest hlavy, zimnice, ucpaný nos, bolest v krku při polykání, bolest dutin (zánět vedlejších nosních dutin), bolesti kloubů a svalů

    kontraindikace

    • závažné poruchy funkce jater
    • závažná porucha funkce ledvin
    • porušování krve
    • tyreotoxikóza
    • arteriální hypertenze
    • současný příjem beta-blokátorů, tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO a až do 14 dnů po jejich stažení
    • deficience glukóza-6-fosfát dehydrogenázy
    • přecitlivělost na lék

    Dávkování a správa

    Dovnitř. Dospělí a děti starší 12 let se doporučuje 1 sáček každých 6-8 hodin, ale ne více než 4 sáčky za 24 hodin.

    Obsah sáčku 1 musí být vyprázdněna do kádinky s horkou vodou, míchá se až do úplného rozpuštění a přidá se studená voda nebo cukru, pokud je to žádoucí. Maximální doba trvání této drogy - 5 dní

    TeraFlu sáčky 10 ks., Lemon

    Složení:

    Prášek obsahuje: paracetamol 325 mg, feniramin maleinát, 20 mg, 10 mg fenylefrin hydrochlorid, kyselina askorbová 50 mg, pomocné látky, sladidla, barviva, atd

    Způsob aplikace.

    Video: 7 způsobů, jak snížit teplotu dítěte

    Přiřadit 1 sáček uvnitř. Obsah se rozpustí ve 1 šálku horké vroucí vody. Pít horký. Maximální povolená dávka - 3 sáček. Frekvence podávání - každých 4-6 hodin. To se nedoporučuje používat Theraflu více než 5 dní. I obvykle dost 3 sáčky denně po dobu dvou dnů.

    Kontraindikace.

    • Děti mladší 12 let
    • Těhotenství a kojení
    • lidských jater a funkce ledvin
    • tyreotoxikóza
    • diabetes mellitus
    • srdeční onemocnění (infarkt myokardu, tachyarytmie)
    • arteriální hypertenze
    • glaukomu s uzavřeným úhlem

    Nežádoucí účinky.

    Ve výjimečných případech, a v rozporu se dávkování může dojít:

    • ospalost
    • sucho v krku a úst
    • bolest hlavy
    • únava
    • nespavost, zvracení
    • zácpa
    • nevolnost
    • průjem a nadýmání

    Rinzasip s vitamínem C

    Struktura a složení

    prášek pro požití s ​​pomeranče, citronu, černého rybízu:

    1 sáček (5 g) obsahuje 750 mg paracetamolu, kyselina askorbová 200 mg, kofein 30 mg, 20 mg feniramin maleát, fenylefrin-hydrochlorid, 10 mg.

    Pomocné látky: Kyselina citronová, sacharin sodný, citrát sodný, sacharóza, barvivo, pomeranč, citron a rybíz chuť veschestvo- 5 nebo 10 kusů v balení.

    svědectví

    Symptomatická léčba nachlazení, chřipky, SARS (febrilní syndrom, bolest, výtok z nosu).

    kontraindikace

    • Přecitlivělost na paracetamol a dalších složek Rinzasip
    • současné podávání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátory
    • beremennost- laktace (kojení)
    • dětství a dospívání až 15 let
    • současné užívání dalších léků, které obsahují formulaci účinnou látku

    Bezpečnostní opatření: Světě koronární ateroskleróza, vysoký krevní tlak, hypertyreóza, feochromocytom, diabetes, bronchiální astma, chronická obstrukční plicní nemoc, deficit glukózo-6-fosfát dehydrogenázu, krevní onemocnění, vrozené hyperbilirubinémie (Gilbert syndrom, Dubina- Johnson a rotor), jater a / nebo selhání ledvin, glaukomu s uzavřeným úhlem, hyperplazie prostaty.

    Dávkování a správa

    Dospělí a děti starší než 15 let, je předepsáno Rinzasip 1 sáček 3-4x denně v intervalech mezi dávkami není menší než 4-6 hodiny, maximální denní dávka. - 4 sáčky. Průběh léčby by neměla přesáhnout 5 dní.

    Rinzasip trvat 1-2 hodiny po jídle s dostatečným množstvím tekutin.

    Obsah sáčku se rozpustí v 1 1 kádinky teplé vody (míchá se až do úplného rozpuštění). Můžete přidat cukr nebo med.

    Vedlejším efektem

    • CNS: závratě, poruchy spánku, podrážděnost, rozšíření zornic, zvýšený nitrooční tlak, paréza ubytování
    • Srdečně-cévní systém: zvýšený krevní tlak, tachykardie
    • Z trávicího ústrojí: nevolnost, bolest v epigastriu, sucho v ústech, hepatotoxicity
    • Z hematopoetického systému: anémie, trombocytopenie, agranulocytóza, hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinemia, pancytopenie
    • Z močového ústrojí: retence moči, nefrotoxicita (papilární nekróza)
    • Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém
    • Ostatní: bronchiální obstrukce

    Injekce pro snížení tělesné teploty u dospělých

    Pokud výše uvedené metody nefungují, tzv lytickou směs se používá ke snížení vysoké tělesné teploty. Použití různých variant lytických koktejlu. Podívejme se na nich:

    možnost 1

    1. analgene
    2. No-Spa
    3. suprastin

    možnost 2

    1. analgene
    2. papaverin
    3. difenhydramin

    Doporučuje se dělat v poměru 1: 1: 1. Te na 1 ml každé látky. A dnes je nejúčinnějším prostředkem pro snížení teploty.

    Jak je snížit teplotu bez tablet

    Existuje mnoho non-drog prostředek ke snížení teploty u dospělých. Pojďme prozkoumat je.

    1.nadměrné pití

    Zvýšení teploty může způsobit, že lidské tělo k dehydrataci. Jen proto, že je velmi důležité udržovat normální rovnováhu vody v těle pomocí spotřebu co nejvíce vody.

    2.komprimovat

    Namočte žínku v odvaru máty, jak potom stisknout: musí být mokrovatymi, ale ne mokrý. Dát vařené obklady na čelo, chrámy, zápěstí, tříselných záhybů.

    Tyto obaly se musí měnit každých 10 minut. Tento způsob je velmi vhodný pro snížení teploty v domácnosti

    3.chladná koupel

    Chladná voda může způsobit v takových případech, horečku, která zvyšuje teplotu těla. Koupání, masírujte pokožku svého žínkou ke zlepšení prokrvení a růst přenosu tepla.

    Pokračovat v řízení do té doby, jak dlouho budete nudit. Obecně platí, že ke snížení tělesné teploty o 1 ° C, na dobu nejméně 20 minut.

    Po koupeli, pat pokožku a zanechává trochu vlhkosti, aby mohli pokračovat v procesu chlazení. Jednou za hodinu znovu objeví teplo, proveďte postup znovu.

    Jak snížit teplotu dítěte

    Jak snížit teplotu dítěte

    Je-li teplota v podřízené, každého, i těch zkušených rodičovských paniky zvýšil. V tomto článku se budeme diskutovat o tom, co a kdy to udělat. Nejprve zvážit způsoby, jak snížit dávku tepla.

    Léky na snížení teploty dítěte

    Pro děti je k dispozici omezený počet léčiv horečka-snižování. Tyto léky, jakož i přijímací zařízení, vedlejší účinky, bude kontraindikace popsány níže.

    Tablety na snížení tělesné teploty

    Lékem volby pro snížení teploty dítěte jsou: paracetamol a Nurofen.

    Panadol suspenze 120 mg / 5 ml, 100 ml

    Jak se přípravek Panadol

    Panadol sirup a suspenze se liší od tablety rychlosti účinku a snadnosti použití. Malé děti nejsou schopny polykat tablety, a pokud jsou předem rozdrtí, obvykle součástí léku zůstane na lžíci nebo kojenecké lahvi. Tak obtížné určit správnou dávku léku.

    Podle návodu, aby Panadol potřebu v závislosti na tělesné hmotnosti.

    • Děti od 3 do 6 měsíců, 4 ml - 4 ml 3 - 4x denně
    • Děti od 6 měsíců do jednoho roku - 5 ml
    • Děti od jednoho roku do dvou let - 7 ml
    • Děti od 2 do 3 let - 9 ml
    • děti od 3 do 6 let - 10 ml
    • Děti od 6 do 9 let a 14 ml
    • Děti mladší 12 let s 20 ml

    Interval mezi dávkami je vždy menší než 4 hodiny.

    Je-li teplota v dítěte zvýšila mladší než 3 měsíce jmenuji padadol 2,5 ml

    kontraindikace

    Kontraindikace patří:

    • přecitlivělost
    • novorozenecké období (až 1 měsíc).
    • exprimovaných lidských jater nebo ledvin

    Vedlejším efektem.

    Na časté nežádoucí účinky patří:

    • alergické reakce (včetně kožní vyrážky, svědění, angioedém)
    • Porušení krvetvorby (anémie, trombocytopenie, methemoglobinemie)

    Nurofen pro děti suspenze 100 mg / 5 ml, 100 ml, jahody

    Mnozí z mých pacientů preferuje jiný antipyretické Nurofen. Za prvé, protože se srazí teplotu téměř okamžitě (během 15-20 minut), a jeho účinek trvá po dobu 6 hodin. Moje dcera Nurofen srazí teplotu 39 stupňů.

    Jak se přípravek Nurofen

    • děti 6 - 12 měsíců 2,5ml
    • děti 1 - 3 roky 5 ml
    • Děti 4 - 6 let 7,5ml
    • Děti 7 - 9 let 10ml
    • děti 10 - 12 let 15ml

    Kontraindikace:

    • Přecitlivělost na ibuprofen
    • krvácení a srážení problémy
    • žaludeční vřed nebo nyní historie
    • bronchospasmus
    • rýma

    Nežádoucí účinky:

    • alergické reakce různé závažnosti
    • dyspepsie
    • Porušení židle
    • zřídka - žaludeční krvácení

    Injekce na snížení teploty dítěte

    Pokud užívání pilulek nepomůže jiný osvědčený nástroj, jako je injekční a difenhydramin Dipyronu s papaverin v dávce 1 ampule pro dospělé a děti od 14 let. Pro mladší děti, dávka je 0,1 ml za rok života. Například, pro dítě 5 let, je tak dávka: 5 * 0,1 = 0,5 ml.

    Jak snížit teplotu dítěte bez drog

    1.ocet rubdown

    Smíchejte v míse ocet část 1 a 5 podíl teplé vody. Dále namočte houbu a otřete její dítě je kůže nebo dospělý: nejprve záda a břicho, pak paží, nohou, palmy a komíny. Tento postup se opakuje každé 2-3 hodiny.

    2.zabalování

    K dosažení požadovaného výsledku je třeba vzít bavlněný hadřík a namočte ji do vody nebo vodného roztoku infuzí nebo řebříčku. Je to velmi účinné při kontrole vysoké teplotě.

    Řebříček obecný tráva filtr balení 1,5g x20

    struktura

    Yarrow bylina.

    obal

    20 sáčky z 1,5 g

    Metoda přípravy.

    Tradičně se vaří 1 -2 lžíce řebříček následným receptu:

    Mark řebříček nalít a naplnit ji vodou při pokojové teplotě v porcelánové, skleněné nebo smaltované hrnce, pak tato mísa umístí do vroucí vodní lázně a zahřívá na časté míchání 15 min., Potom se ochladí a filtruje se přes tkaninu nebo gázy.

    3. klystýr

    Skleněná tavenina studené vody po dobu 2 hodin. Soli. To může být přidány do stejných 10-15 kapek řepné šťávy. Pak budete muset vytočit připravený roztok v klystýru. dostatečně Tiny 50 ml vody.

    Pokud se dítě nemocné střev (kolitida), je to mnohem lepší udělat čistící klystýr, aby byla ve stejné době a uzdravení. Heřmánek muset vařit tak tři nebo čtyři lžíce heřmánku by měla být umístěna do smaltované nádoby.

    Pour šálek vody teplé varu, kryt a zahřívá se ve vroucí vodní lázni po dobu patnácti minut.

    Potom se nechá ochladit na teplotu místnosti po dobu 45 min., Filtrovaný, zbývající suroviny se vypustí, a množství vytvořeného infuzi vody vaří se upraví na 200 ml objemu.

    Heřmánek být smíchán s slunečnicového oleje, pro děti - polovinu, starší děti na 700-800 ml roztoku bylo přidáno 2 lžíce slunečnicového oleje. Veřejné vyšší dávky je uvedeno. Toto řešení má protizánětlivý účinek.

    4. komprimovat

    Namočte žínku v odvaru máty, jak potom stisknout: musí být mokrovatymi, ale ne mokrý.

    Dát vařené obklady na čelo, chrámy, zápěstí, tříselných záhybů. Tyto obaly se musí měnit každých 10 minut. Tato metoda se rychle, aby udržel teplotu dítěte.

    5. hypertonický roztok

    Ve skutečnosti, při vysoké teplotě, musí být podávány přímo hypertonických roztoků. Dávka by měla být vypočtena následujícím způsobem: jeden nebo dva čajové lžičky soli, připravené v 1 šálek (200 ml) vlažnou vodou (studené vody může způsobit, že dítě křeče a bolesti).

    Řešení profilaktiruet absorpci vody připravené přes střevní stěnu, a přispívá jeho vylučování výkaly.

    Kojenci do 6 měsíců se podává 30-50 ml tohoto roztoku, pro děti od 6 měsíců do 1-1,5 let se podává 70-100 ml pro děti 2-3 let -200 ml pro děti předškolního věku - 300-400ml.

    Děti 12-14 let podávat 700-800 ml vody na 1 litr vody, 1 až 2 lžíce soli bez horní části.

    Jak snížit teplotu v průběhu těhotenství

    Jak snížit teplotu v průběhu těhotenství

    Během těhotenství, charakteristické změny nastanou v ženském těle. Ale každá těhotná žena se bojí o jakýchkoli nových příznaků. A ona se domnívá, každý nový projev projev patologie.

    Jeden z nich se týká se zvyšuje, nebo naopak příliš nízkou tělesnou teplotu. Aby se zabránilo zbytečnému úzkosti a dokonce i paniku, je nejlepší poradit se s lékařem.

    Pouze lékař může určit rychlost a zabránit rozvoji nemoci. Každá těhotná žena by měla vědět, co je třeba snížit teplotu.

    Normální tělesná teplota během těhotenství

    Nejčastěji je tělesná teplota stoupne na subfebrile (37,2-37,4 ° C), v prvním trimestru těhotenství, a některé udržuje se na této úrovni po těhotenství.

    Během těhotenství, zvýšení teploty může být ze dvou důvodů.

    Za prvé, zvýšení produkce progesteronu (těhotenství hormon), který má vliv na termoregulační centrum se nachází v mozku.

    Za druhé, s nástupem těhotenství, je oslabení imunitního systému - TN imunosupressiya. K tomu dochází, aby náš imunitní systém nemůže ovlivnit plod.

    Ale nezapomeňte, že těhotné ženy, protože nikdo je vystaven různým infekcím, od banální SARS a chřipky, a konče pyelonefritidou, zápal plic a dalších nemocí.

    Hlavním rysem virovými a infekčními chorobami je samozřejmostí horečka. Zvýšení teploty v průběhu infekce, znamená to, že tělo je aktivně bojuje škodlivé látky.

    Jak odlišit patologické z fyziologického horečka?

    V případě infekce patogeny, nastávající matka začne cítit únavu, nevolnost, ztrátu chuti k jídlu, zimnice nebo horečka.

    Kromě toho, v průběhu nemoci teplota dosahuje vyšších čísel (38,0-38,5 ° C). Zvláště nebezpečné teplota nad 38 stupňů.

    Vzhledem k tomu, tato teplota má vliv na vývoj plodu a způsobit tyto patologické stavy:

    • malformace centrálního nervového systému;
    • mentální retardace;
    • hypotonie svalů dítěte;
    • nerozvinutost určitých částí těla;
    • obličejové malformace (rozštěp rtu, rozštěp patra);
    • mikrocefalie;
    • syndaktylie (fúze prstů).

    V případech, kdy teplota klesne na 36,4 a nižší než v období před 14. týdnem těhotenství, může to znamenat, že hrozba přerušení těhotenství.

    Léky na snížení tělesné teploty je těhotná

    Tablety pro snížení teploty těhotné

    Léky by měla být přijata pouze po konzultaci s lékařem. Vzhledem k tomu, že ne všechny léky jsou bezpečné pro použití v těhotenství. Paracetamol je povoleno, že by normalizovat teplotu těhotenství ibuprofen (Nurofen) by neměly užívat těhotné ženy.

    Jak snížit teplotu těhotné bez drog

    1. Pijte hodně tekutin, aby se zabránilo dehydrataci.
    2. Přiměřený odpočinek a dostatek spánku.
    3. Nosit volné, pohodlné oblečení.
    4. Nacházíte se v chladném místě.
    5. Užitečné pro studený čaj s citronem nebo maliny, horkého mléka a másla, vývar heřmánku a šalvěje.

    Když jsem byla těhotná, ale byl nemocný v období 15 týdnů. Můj teplota stoupla na 37,8. A aby to přinese dolů jsem si vzal paracetamol, 1 tableta 3x denně, pití čaje se sněhová koule, a snažil se spát.

    Čím nižší je teplota kojící matky?

    Čím nižší je teplota kojící matky?

    Kojení pokračuje ne 1 den, a to ani za měsíc, a v důsledku toho v tomto období, kojící matky, které by mohly onemocnění spojených se zvýšenými teplotami. Téměř všichni spravedlivější sex zneklidňující otázku - jak s ohledem na tuto skutečnost v dítětem přímo na kojení?

    Příčiny zvýšení teploty

    1. více infekcí a zánětů
    2. potíže se zády, se objevila po porodu
    3. střevní infekce
    4. zánět prsní žlázy
    5. stagnace mléka, tj. např. lactostasis
    6. sezónní SARS

    Jak měřit teplotu kojící matky?

    Důležitou roli při určování charakteristik tělesnou teplotu maminka způsob jejich přípravy. Máte-li v úvahu, že mléko přílivy způsobují její přirozený růst v podpaží, pak změřit venku - na způsob, jak získat nepravdivé informace.

    Před uplynutím lhůty 40 dnů od krmení, lékaři doporučují měření teploty v místě lokte. Typické teplotní rozsahy pro kojící matky, v rozmezí od 36,5 ° C do 37,2 ° C, Je třeba poznamenat, že tyto parametry se mohou lišit a bude během dne odlišné

    Lactostasis hlavní léčba je zcela uvolnění mateřského mléka během kojení, a po něm. Po krmení je doporučeno použít cool obklad nebo zlomené tvarohu zelí. Tam, kde je to možné, lepší poradit se s lékařem a vzít si jejich předepsané fyzioterapii.

    Včasné léčbě správnou teplotu při kojení musí být naživu stabilizovat. V podobě preventivních opatření musí opouštějí tlakovou oblečení, snažte se spát na hrudi, aby se zabránilo extrémním teplotám a nakrmit dítě na vyžádání.

    Pokud se po krátké době, je teplota v žen kojících opět zvýšila, je pravděpodobné, že poslední lactostasis nebyla získána.

    Máselnice teploty kojící ženy by měly obezřetně, je žádoucí, po poradě s lékařem. Kromě toho všechno, by měla být teplota porazit dolů, pokud je nad 38 ° C, protože se považuje za mírné zvýšení jeho ochranné reakce organismu.

    Antipyretika během laktace

    Ze všech léků kojícím matkám je třeba vyzvednout výrobky na bázi paracetamolu a ibuprofenu.

    Studie prokázaly, že jsou bezpečné pro děti v souladu s doporučenou dávku. 1 příjem může trvat méně než 1 gram paracetamolu (acetaminofenu 500g - 2 tablety), ale ne více než 3 gramy medicíny denně.

    Dokonce bezpečnější k použití paracetamol nebo ibuprofen ve formě rektální čípky. Tento formulář může pomoci vyhnout se dostat na chemické složky v mléce.

    Jak, aby udržel teplotu dolů bez medikace kojícím matkám

    Chcete-li začít, je třeba k tomu, aby tělo volně nakládat se zvýšenou teplotou.

    K dosažení požadovaného výsledku je třeba odstranit přebytečnou oblečení, přikrývky a další položky pro izolaci. Otevřené části těla je třeba zvlhčit s čistým ručníkem namočeným ve studené vodě. V podpaží, krk a třísla může dát mokré obklady.

    Vynikající pomoc stírání se slabým roztokem octa - těkavé látky rychle ochladí povrch kůže.

    Otřete potřebná loktů a kolen ohybů, na krku, v podpaží, na čelo. Místo toho se doporučuje jednoduchý ocet během kojení používat jablečný mošt - 1 polévková lžíce. lžíce půl litru vody.

    V případě, kdy je teplota vzrostla ve večerních hodinách, v noci je možné dát do octové roztokem Smáčené ponožky. Vodka komprimuje a stírání pro kojící ženy nejsou vhodné, alkohol může vstoupit do těla a otravu způsobit kojence.

    Komentář od lékaře Uvarova LM

    Komentář od lékaře Uvarova LM

    Při teplotě 38,5 až 39,5 po dobu 72 hodin, tvorba antivirových protilátek a tvorba ochranné-adaptivních mechanismů. Proto se v průběhu této doby se teplota musí být udržována na této úrovni. Děti mladší než 1 years- od 38 do 38,5 třeba zvážit premorbid pozadí: encefalopatie, hydrocefalus, poranění hlavy a další.

    V těchto případech u dětí, a to i při teplotě 37,5 mohou mít záchvaty. Rodiče obvykle o tom vědět.

    Důležitou metodou je fyzický chlazení. Hlavní části těla jsou následující: tříselná, axilární oblast krku. Někdy stačí se svléknout dítě, a teplota začne klesat.

    Kojenci mohou ochladit velkou plochu na jaře po dobu 10 minut. Kromě toho si můžete dát do sirupu Nurofen. Existují standardy dávek podle věku.

    Snížení teploty by měla být držena po dobu alespoň 2,5 hodiny. Čím rychleji teplota klesne, pomalejší tvorbu a tvorbu ochranných mechanismů.

    Důležité je snížit teplotu mechanické odstranění z povrchu kůže a mukózních onemocnění „činidla“ přes mytí nosní, opláchnutí hrdlo. Kuta není dítě. Poskytují dostatek frakční pití. A samozřejmě vyloučit senzibilizačně výrobky (pomeranče, mandarinky, kakaa).

    Všechny tyto metody v prvních třech dnech přispěje k pomalu snížení teploty a zajistit odpovídající tvorbu imunity. Hlavní věc - aby se zabránilo bakteriální komplikace.

    Sdílet na sociálních sítích:

    Podobné

    © 2011—2018 GuruHealthInfo.com